Małopolska Noc Naukowców

Dodano: 04.09.2014

Pracownicy AGH postawili sobie za cel ukazanie dzieciom swojej pracy jako niezwykle ciekawego i pełnego przygód zajęcia, które stanowi alternatywę dla rozreklamowanych wizji karier w świecie biznesu, rozrywki, polityki czy mediów.
Organizatorzy zadbali o to, by odwiedzający w możliwie najpełniejszy sposób mogli przekonać się, jak interesujący potrafi być każdy dzień w uczelni.

W część wydarzenia odbywającą się w AGH zaangażowanych jest 100 naukowców, 8 kół naukowych i ok. 150 studentów uczelni. Odbędzie się około 40 pokazów, eksperymentów i prezentacji, 40 warsztatów, blisko 30 wykładów. Otwarte zostaną drzwi 40 laboratoriów. Nie zabraknie gier, konkursów, a nawet widowisk teatralnych. Każdy z uczestników będzie miał szansę wyruszyć ku przygodzie wespół z opiekunem ? naukowcem.

Program dostępny jest tutaj!

Organizatorem Małopolskiej Nocy Naukowców 2014 jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach Akcji Marie Skłodowska-Curie ze środków Programu Ramowego Horizon 2020.