Miasteczko Studenckie AGH to wyjątkowy campus studencki

• W 20 domach studenckich mieszka ponad 7000 studentów - czyni to Miasteczko Studenckie AGH największym osiedlem akademickim w Polsce
  • 1,5 km z centrum Miasteczka do Gmachu Głównego AGH, 25 minut piechotą do Rynku Głównego, kilkadziesiąt połączeń autobusowych i tramwajowych dziennie do wszystkich części Krakowa - z Miasteczka wszędzie jest blisko
  • 360 wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w roku akademickim w 5 klubach studenckich na MS - Miasteczko to centrum kultury studenckiej Krakowa
  • 415zł - najniższa opłata za akademik spośród wszystkich domów studenckich w Krakowie, przy relatywnie najwyższym standardzie pokoi
  • 0 zł kosztuje wynajęcie boiska do piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki na Miasteczku - do wszystkich tych obiektów mieszkańcy mają bezpłatny dostęp

Miasteczko na wakacje

Od lipca do września Miasteczko Studenckie AGH ofertuje turystom odwiedzającym Kraków ponad 4000 miejsc noclegowych w hostelach studenckich. W trakcie roku akademickiego działalność hostelową prowadzi DS Babilon dysponujący 330 miejscami w pokojach o układzie studyjnym, z indywidualną łazienką oraz aneksem kuchennym. Szczegółowa oferta hostelowa Miasteczka dostępna jest tutaj.

Miasteczko dla osób niepełnosprawnych

Miasteczko Studenckie AGH dostrzega potrzeby osób niepełnosprawnych i stara się wyjść im naprzeciw. Dotychczas udało się stworzyć wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych, a kolejne prace ułatwiające dostęp do akademików są sukcesywnie realizowane. Wszystkie domy studenckie wyremontowane w ostatnich latach są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - w każdym z nich jest winda, odpowiedni podjazd przy głównym wejściu oraz szerokie drzwi do pokoi. Odpowiednio przystosowane są również kluby studenckie na terenie MS AGH. Miasteczko Studenckie prowadzi ponadto stałą współpracę z Biurem Osób Niepełnosprawnych AGH.