Pomiń nawigację

Letnia akcja krwiodawstwa w AGH

Dodano: 06.06.2022

W Akademii Górniczo-Hutniczej w dniach 6-10 czerwca 2022r. organizowana jest akcja honorowego oddawania krwi "WAMPIRIADA LATO HDK"

Akcja odbędzie się tradycyjnie w Stołówce TAWO (naprzeciwko paw. B-2), sala parter, w godz. 8.30-15.00.

Organizatorem akcji jest tradycyjnie Zarząd Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK przy AGH przy współudziale Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH oraz Fundacji Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA.

Poboru krwi dokonuje jak zawsze ekipa z Małopolskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, przygotowana na aktualne warunki i wszelkie utrudnienia. Wszelkie środki ostrożności będą zachowane, liczba osób przebywających na sali nie przekroczy wymaganego limitu.

Krew jest niezbędna dla potrzebujących i bardzo jej brakuje!
Zaleceniem organizatorów jest, aby osoby biorące udział w akcji:
    - były zdrowe i wypoczęte,
    - posiadały dowód osobisty i/lub legitymację HDK,
    - przez ostatnie 3 dni nie spożywały alkoholu.