Zmiana procedury rozdziału miejsc dla studentów AGH na rok akademicki 2016/2017

Dodano: 29.04.2016

Zmiana procedury rozdziału miejsc w domach studenckich MS AGH dla studentów AGH na rok akademicki 2016/2017

Drogie Studentki i Studenci AGH,

Wszystkich studentów AGH, którzy będą ubiegać się o przyznanie miejsca w domu studenckim Miasteczka Studenckiego AGH, informujemy o zmianie kryteriów przyznawania miejsc oraz uproszczeniu procedury składania wniosków na rok akademicki 2016/2017.

Uproszczenie procedury powoduje, że wszyscy studenci AGH zainteresowani otrzymaniem miejsca w domu studenckim na rok akademicki 2016/2017 składają wyłącznie elektroniczny wniosek w systemie informatycznymbez konieczności:
  • dokumentowania dochodu,
  • drukowania wniosku z systemu,
  • składania wniosku i dokumentów w dziekanacie.

Zmiana kryteriów polega na tym, że od 2016 r. o przyznaniu miejsca będzie decydować liczba punktów wyliczona na podstawie odległości miejsca zamieszkania studenta od Uczelni.

Dodatkowo nowe kryteria gwarantują przydział miejsca w domu studenckim dla:
  • kandydatów przyjętych na 1 rok studiów I stopnia na rok akademicki 2016/2017,
  • studentów, którym przyznano w roku akademickim 2015/2016 świadczenie pomocy materialnej w postaci stypendium socjalnego,
  • studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • studentów osieroconych (brak ojca lub matki).

Szczegółowe informacje dotyczące procedury rozdziału miejsc dla studentów AGH zostaną opublikowane na stronie https://akademik.agh.edu.pl nie później niż do 26 maja.

Składanie elektronicznych wniosków w systemie będzie możliwe od 27 maja 2016 r.

Jednocześnie przypominamy, że w mijającym roku akademickim wszyscy studenci AGH, którzy ubiegając się o przydział miejsca wykorzystali wszystkie możliwości przewidziane w procedurze, miejsca te otrzymali.

Dyrekcja Miasteczka Studenckiego AGH