ADAPTER

Dodano: 05.11.2012

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego ruszyła trzecia edycja bezpłatnego programu adaptacyjnego "Adapter" dla studentów AGH.

Adresatami projektu są - w pierwszej kolejności - studenci I roku. Oferta programu jest jednak skonstruowana w taki sposób, aby zainteresować nim również studentów wyższych lat. Podczas pierwszych dwóch edycji "Adaptera" z pomocy specjalistów skorzystało ponad 730 osób.
Projekt jest odpowiedzią uczelni na obserwowany w ostatnich latach wzrost trudności adaptacyjnych u studentów rozpoczynających naukę. Program realizowany będzie przez uczelnię we współpracy z wyłonionym w przetargu - po raz drugi z rzędu - Centrum Medycznym Scanmed Multimedis S.A. Kontynuacja projektu zaoferuje studentom m.in. punkt konsultacyjny, a w nim indywidualne porady specjalistów (psychologa, psychiatry i terapeuty uzależnień) oraz warsztaty doskonalenia umiejętności interpersonalnych, naukę skutecznej organizacji czasu i zarządzania finansami, poznanie technik relaksacji i umiejętności efektywnego uczenia się.
Szczegółowe informacje nt. programu oraz harmonogram warsztatów znajdują się na stronie: www.adapter.agh.edu.pl