Identyfikatory dla samochodów poruszających się po terenie MS AGH.

Dodano: 23.09.2009

W celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i osób przebywających na terenie Miasteczka Studenckiego AGH zostaje wprowadzony obowiązek posiadania identyfikatorów dla samochodów poruszających się po zamkniętych drogach wewnętrznych (ul. Rostafińskiego i Tokarskiego) lub parkujących na miejscach postojowych przy ul. Budryka, przeznaczonych od nowego roku akademickiego wyłącznie dla mieszkańców MS AGH.

Działanie to ma na celu uporządkowanie parkowania samochodów na całym terenie MS AGH i zostało poprzedzone zmianą oznakowania dróg i miejsc postojowych Miasteczka w porozumieniu z Sekcją Ruchu Drogowego Małopolskiej Policji.

Jako przykład zagrożeń wynikających z niewłaściwego parkowania samochodów, można przypomnieć utrudnienia jakie zaistniały w czasie działań ratowniczo ? gaśniczych prowadzonych przez Straż Pożarną w marcu br. na parkingu przy ul. Rostafińskiego. Po przeprowadzonej akcji gaszenia płonącego samochodu zwrócono uwagę, że zgodnie z wymaganiami przeciwpożarowymi konieczne jest udrożnienie wszystkich dróg pożarowych na terenie MS AGH.

Zablokowanie tych dróg przez źle zaparkowane pojazdy może spowodować niemożność podjęcia szybkiej i skutecznej interwencji strażaków, a zwłaszcza użycia przez nich ciężkich samochodów gaśniczych oraz drabin mechanicznych.

W roku akademickim 2009/2010 mieszkańcy MS AGH, którzy poruszają się po terenie Miasteczka samochodami winni zaopatrzyć się podczas kwaterowania w specjalne karty postojowe. Cena za  identyfikator ważny do końca roku akademickiego wynosi 10 zł. Każdy mieszkaniec ma prawo do nabycia tylko jednego identyfikatora, przypisanego do pojazdu, którym będzie poruszał się po terenie MS AGH.

Samochody bez ważnych identyfikatorów będą traktowane jako ?obce?, nie mające prawa poruszania się i parkowania na wewnętrznych drogach MS AGH.

Należy podkreślić, że posiadanie identyfikatora nie jest równoznaczne z zapewnieniem miejsca postojowego na terenie MS AGH.

W portierniach każdego domu studenckiego będzie dostępny identyfikator ?na okaziciela?, z którego okazjonalnie będą mogli korzystać odwiedzający mieszkańców MS AGH.

Wprowadzenie wyżej omówionych zasad parkowania samochodów na terenie MS AGH nastąpi między 10 a 15 października 2009 r. (po akcji kwaterowania).